O mnie

Witaj,

na początku chciałabym, żebyś mnie lepiej poznał/a. Od kilkunastu miesięcy jestem mamą cudownej córeczki. Dzięki niej powstało to miejsce. Miejsce, o którym marzyłam od dawna. Miejsce, w którym będę mogła dzielić się z Tobą swoimi spostrzeżeniami na temat ciąży i macierzyństwa. Czasem będę żartować, a czasem pokażę co mi w sercu gra. Zobacz sama, co ciekawego na Ciebie tu czeka:

Ciąża – to dział, w którym opisuję cudowne 9 miesięcy. Są tutaj także opisane dolegliwości ciążowe. Dzielę się swoimi sposobami na nie. Ale również opisuję poród i czas tuż po nim, czyli połóg.

Macierzyństwo – czyli cały dział poświęcony mamie. Żeby łatwiej było znaleźć interesujący Cię temat, podzieliłam go na podkategorie: Karmienie piersią, Przemyślenia mamy, Styl mamy, Mama po godzinach oraz DIY. Karmienie piersią to miejsce, gdzie znajdziesz wszystko na temat tego pięknego czasu. Zarówno moje osobiste doświadczenia, ale również wiedzę, którą będę dzieliła się na podstawie literatury. Zrobiłam osobną kategorię, ponieważ jestem wielką zwolenniczką karmienia naturalnego i wszystkiego, co z tym związane. Przemyślenia mamy to miejsce, gdzie piszę, co mi ślina na język przyniesie. Czasem żartuję, a czasem podchodzę bardzo emocjonalnie. Styl mamy to wszystkie elementy, które mogą być pomocne w życiu matki, zarówno domowym, ale i tym zawodowym. Ogólnie to, co potrzebne kobiecie 🙂 Mama po godzinach, czyli dział o wszystkim, co powinnyśmy lub możemy zrobić dla siebie. Bo macierzyństwo to nie tylko dom i dzieci, ale kobieta, która powinna także mieć swoje życie. DIY to inspiracje jak zrobić coś z niczego lub jak spędzić fajnie czas.

Dziecko – cały dział poświęcony naszemu małemu człowiekowi. Również podzieliłam na grupy, żeby łatwiej było szukać interesujących tematów. I tak znajdziecie tutaj: Choroby, Pielęgnacja, Rozszerzanie diety, Emocje i Czas wolny. Choroby, czyli nieodłączny element naszego dziecka. Piszę tu w szczególności o chorobach, które przeszło moje dziecko oraz jak sobie z nimi radzić. Pielęgnacja, czyli wszystko, co związane z naszym bobasem. Tematy, które tutaj królują to odparzenia i pleśniawki, które tak często się zdarzają. Znajdziecie tutaj też propozycje jak sobie walczyć z takimi problemami, niekoniecznie aptecznymi środkami. Czasem spojrzę również swoim chemicznym okiem na niektóre preparaty do pielęgnacji dziecka. Rozszerzanie diety, czyli kamień milowy, zarówno dla dziecka, jak też dla rodziców. Znajdziecie tutaj wskazówki jak i od czego zacząć, co będzie potrzebne. Postaram się również przedstawić różnice między tradycyjnym rozszerzaniem diety, a metodą BLW. Emocje to dział, który przedstawia to, co najtrudniejsze w relacjach między nami, a naszym małym, niezależnym człowiekiem. Wszystko staram się zobrazować w zgodzie z rodzicielstwem bliskości. Pokazać, jak trudne mogą być emocje małego dziecka. Czas wolny to wszystkie elementy, które towarzyszą dziecku w trakcie zabawy.

Przepisy – tutaj dodaję bardzo różnorodne przepisy, zarówno dla dzieci, ale też dla nas. Niektóre nadają się do małych rączek, a inne są dla typowych łasuchów. Staram się gotować zdrowo, ale przyznaję, że zdarzają mi się małe grzeszki. Tak więc w tym dziale znajdziecie wszystkiego po trochu.

Okiem specjalisty – to jest ostatni dział, który Wam proponuję. Znajdziecie tutaj przede wszystkim analizy żywności dla dzieci. Uzupełniam je na bieżąco, względem sklepowych półek. Poza tym możecie tu spotkać odpowiedzi na takie pytania co kryje się w kosmetykach dla dzieci lub dlaczego kiszonki są takie zdrowe. Jako chemik uwielbiam czytać i analizować składy. Natomiast moje mikrobiologiczne oko dostrzeże bakterie, które niewidoczne dla oczu 😉

Dlatego bardzo serdecznie zapraszam Cię na tą fascynującą podróż. Mam wielką nadzieję, że będziesz mi w niej towarzyszyć i dzielić się swoimi spostrzeżeniami.

M.