DIY | Mama po godzinach

15 pomysłów jak dorobić będąc z dzieckiem w domu!

29 marca 2018

Urlop macierzyński to czas,

kiedy na głowie masz małego brzdąca i z pewnością brak głowy do innych zajęć. Niestety, przychodzi moment, że chcesz robić coś więcej, pomimo natłoku obowiązków. Sama dobrze wiem, że małe dziecko potrafi być bardzo absorbujące, jednak czasem warto robić coś innego, choćby dla swojej satysfakcji psychicznej. Może chociaż w wolnych chwilach, a może kiedy dziecko urządza sobie właśnie popołudniową drzemkę. Dlatego mam dla Ciebie kilka pomysłów dodatkowego zarobku:

Wirtualna asystentka – w dobie internetu jest to bardzo modny „zawód”. Musisz jednak bardzo dobrze poruszać się w social mediach i świetnie posługiwać komputerem. Potrzeba też ogromnego samozaparcia, świetnego zorganizowania, żeby pomimo wielu obowiązków w domu być systematycznym pracownikiem. Warto już wcześniej zaznajomić się z tematem i szukać zleceń.

Korepetycje – jeśli jesteś dobra w jakiejś dziedzinie, możesz spróbować swoich sił jako korepetytorka. Albo pomoc w lekcjach. Widziałam wiele takich ogłoszeń, gdzie rodzice nie mają czasu przysiąść z dzieckiem na lekcjami i proszą osobę trzecią o takie wsparcie. Pamiętaj jednak, że potrzeba bardzo dużo cierpliwości.

Konsultantka firmy kosmetycznej – to zajęcie z pewnością nie zajmuje wiele czasu, a jeśli tylko lubisz kosmetyki i masz kilku znajomych to parę groszy uda Ci się zarobić. Na pewno nie będą to jakieś niesamowite kwoty, ale coś się uzbiera. Poza tym będziesz miała inne profity np. szkolenia, darmowe kosmetyki, możliwość rozwoju, tworzenia własnego zespołu. Zazwyczaj nie ma problemu z rozpoczęciem i zakończeniem współpracy. Nie jest to zajęcie na cały etat, więc spokojnie można pogodzić z posiadaniem dziecka.

Rękodzieło – z pewnością to się sprawdzi, jeśli masz chęci i trochę zdolności. Teraz jest bardzo dużo możliwości, szczególnie trafną grupą są mamy w ciąży oraz młode mamy, które dla swoich pociech chętnie kupują ładne, gustowne i oryginalne rzeczy. Ważne, żebyś znalazła swoją niszę. Możesz np. robić rzeczy z drewna, szydełkować, ozdoby z papieru, szyć, wyklejać zaproszenia i wiele wiele innych. Wystarczy popatrzeć na tutoriale i zacząć to, co będzie Ci wychodziło najlepiej.

Transkrypcje – możesz pracować jako transkrybent, ale ostrzegam jest to praca monotonna. Siedzisz przed komputerem i przepisujesz różne rzeczy, słuchając wywiadów, paneli dyskusyjnych. Jeśli piszesz szybko i odnajdujesz się przy komputerze, możesz wyciągnąć parę groszy. Jednak na dłuższą metę jest to zajęcie męczące. Ale zawsze warto spróbować.

Wystawianie rzeczy – możesz spróbować swoich sił jako sprzedawca. Wystarczy, że przejrzysz swoją szafę i wystawisz na sprzedaż rzeczy, których już nie używasz. Ta sama sytuacja dotyczy rzeczy po dziecku. Bardzo wiele osób w ten sposób kupuje wyprawki. Ważne, żeby rzeczy, które sprzedajesz nie miały śladów użytkowania i były zadbane. Chyba sama nie chciałabyś odkupić od kogoś poplamionych ubrań.

Copywriter – jeśli masz lekkie pióro, możesz zacząć dorabiać jako copywriter. Kokosów na początku na tym nie zarobisz, ale dzięki temu możesz się rozwijać w wielu dziedzinach.

Blogowanie – możesz zacząć pisać bloga, jednak tutaj nie zarobisz od razu. Potrzeba kilku miesięcy na zbudowanie swojej marki. Z pewnością nie jest to zajęcie dla osób, które potrzebują gotówki od ręki. Ale spróbować zawsze można.

Zdjęcia – jeżeli lubisz robić zdjęcia i masz odpowiedni sprzęt do tego możesz robić zdjęcia i sprzedawać je w bankach zdjęć. Po uzbieraniu odpowiedniej kwoty, pieniądze zostają Ci wypłacane. Oczywiście wszystko zależy od ilości i jakości zdjęć, jakie będziesz robiła.

Torty pieluszkowe – możesz robić torty pieluszkowe na zamówienie. Wystarczy, że popatrzysz na filmiki i w sam raz jak znalazł. Na początku możesz podszkolić się na tortach dla znajomych, a później, kto wie, może staniesz się mistrzynią w tego rodzaju tortach.

Jedzenie – jeśli lubisz i umiesz gotować, możesz to robić na zamówienie. Jesteś świetna w pieczeniu ciast albo robieniu bigosu? W takim razie powiedz wśród znajomych i rodziny, że wspomożesz imprezy u sąsiadki Halinki, a być może wkrótce otworzysz własną garmażerię.

Polecanie produktów – Możesz spróbować swoich sił w afiliacji. Do jednej z większych sieci afiliacyjnych zarejestrujesz się TUTAJ. Możesz zacząć polecać różne produkty, najlepiej takie, z których sama korzystasz i wiesz, że są dobre albo nawet bardzo dobre. Dostajesz pieniążki za każde kliknięcie lub sprzedaż danego produktu.

Testowanie – możesz zarejestrować się na różnych platformach, gdzie będziesz dostawać próbki do testowania. Raczej nie zarobisz tutaj pieniędzy, ale możesz dostać różne rzeczy, od jedzenia, przez środki kosmetyczne, ale nawet urządzenia czy bony. Jednak pamiętaj, żeby coś dostać, musisz spełniać określone warunki, wypełniać na bieżąco ankiety i raportować.

Ankiety płatne – jest kilka portali, na których możesz wypełniać ankiety, za które dostajesz punkty. Takie punkty najczęściej możesz zamieniać na nagrody lub bony zakupowe. Jak wcześniej, nie są to jakieś wielkie pieniądze, ale zawsze warto spróbować. Tym bardziej, że takie ankiety nie są bardzo czasochłonne.

Zaopiekuj się innym dzieckiem – no, jak dla mnie to istny hardcore, ale jeśli czujesz w sobie żyłkę pedagogiczną, to czemu nie? JI tak jesteś w domu, a wystarczy, że inne dziecko będzie do Ciebie przywożone. Z pewnością nie jest to łatwe przedsięwzięcie, ale można spróbować. Dzieciaki będą mogły bawić się w dwójkę, a Ty już będziesz miała wprawę w opiece nad większą gromadką 😉

A oprócz tego możesz zalogować się na innych stronach, gdzie znajdziesz porady czy możliwość otrzymywania darmowych próbek. Jest to fajna opcja, pomimo, że nie zarobisz tu nic. Ale zawsze możesz skorzystać w inny sposób 😉

A Ty masz jeszcze jakieś inne pomysły na to jak dorobić będąc z dzieckiem w domu? Jeśli tak, to podziel się w komentarzu 🙂