Czas wolny | Dziecko | Mama po godzinach

Puzzle i układanki dla najmłodszych – inspiracje prezentowe i nie tylko

13 grudnia 2017

Ponieważ czas prezentów w pełni, mam dla Was propozycję. W zasadzie nie tyle dla Was, co dla Waszych dzieciaków. Mam pewne odkrycie i nie zawaham się go użyć. Już od dłuższego czasu kupuję dziecku puzzle i układanki dla najmłodszych. Spełniają swoją rolę w 100%. Dlatego szczerze polecam tego typu produkty.

Osobiście sama nie byłam do tego rodzaju nowinek. Bo jak zapewne wiecie, dziecko pobawi się kilka minut, a potem zabawka na długi czas ląduje w kącie. Albo w koszu, bo niestety takie sytuacje również się zdarzają. Zresztą my Mamy bardzo często jesteśmy przekonane, że jeśli kupimy coś naszym pociechom, będziemy miały chociaż chwilę dla siebie. Że dziecko zajmie się zabawką. A bardzo często jest tak, że nasze wyobrażenie niestety jest nieco inne niż rzeczywistość.

Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko zajęło się na dłużej niż 5 minut i w dodatku uczyło się, możesz z powodzeniem sprawić mu tego rodzaju prezent.

Sama nazywam je puzzlami, chociaż składają się tylko z dwóch części. Jest jeden duży kwadrat, do którego należy dopasować małe kółeczko – zwierzątko. Oprócz odróżniania zwierząt, dziecko uczy się dodatkowo kolorów. Dlaczego? Ponieważ każde zwierzę ma określoną barwę i kółko, które dopasowuje jest w takim samym kolorze. Poza tym dziecko ćwiczy motorykę małą. W jaki sposób? Poprzez wkładanie małego kółka w większy kwadrat ćwiczy ruchy precyzyjne. Poza tym, uwierzcie, ta zabawa się nie nudzi. U nas puzzle są już dobre kilka miesięcy i do tej pory córka przynosi mi je i świetnie sobie radzi z układaniem. Bo każdorazowo ćwiczy pamięć. I układanie tego rodzaju puzzli sprawia jej wiele przyjemności. Tego rodzaju zabawka przeznaczona jest dla milusińskich od 18 miesiąca życia. Puzzle najtaniej kupicie TUTAJ.

Drugi rodzaj puzzli dwuczęściowych to zwierzątka, którym należy dopasować tułów i nogi. Tutaj zabawa jest nieco bardziej skomplikowana, ale też są one przeznaczone dla dzieci 18+ (mowa oczywiście o miesiącach ;)). Również mamy określone kolory i określone zwierzęta. Dziecko musi dopasować górę i dół zwierzęcia. U nas, przyznam szczerze z tymi puzzlami był większy problem, ale po kilku ułożeniach, sprawdza się również świetnie. Te puzzle do pary możecie najtaniej kupić TUTAJ.

Jeśli chodzi o puzzle i układanki dla najmłodszych polecam również bardzo gorąco karty kontrastowe, które możecie podarować nawet 1 miesięcznym niemowlakom (TUTAJ) oraz karty kontrastowe dla niemowląt powyżej 3 miesiąca (TUTAJ). Jeśli chodzi o dostępne tego rodzaju puzzle są one przeznaczone dla przeróżnych grup wiekowych. I należą do niedrogich układanek. Szczerze Wam polecam i uwierzcie, Wasze dzieciaki je pokochają. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przekrój przez wszystkie tego rodzaju  układanki znajdziecie TUTAJ.

Teraz jest idealna okazja do tego rodzaju zakupów, ze względu na gorący okres przedświąteczny. Zabawki są sprawdzone przez moją córkę i umilają nam niejedno popołudnie.

Jeśli ktoś z Was ma, podzielcie się w komentarzu jak u Was się sprawdzają. A jeśli zastanawiacie się nad zakupem świątecznego prezentu to jest to produkt naprawdę godny uwagi. Szczególnie, że nie kosztuje majątku i na pewno znajdą się chętni, którzy go od Was odkupią, jeśli z jakichś przyczyn nie spodoba się Waszemu dziecku 🙂