Dziecko | Okiem specjalisty | Rozszerzanie diety

Obiadki w słoiczkach po 9 miesiącu pod lupą – porównanie

4 listopada 2017

Dzisiaj analiza obiadków w słoiczkach po 9 miesiącu.

Jeśli nie widzieliście jeszcze analizy obiadków po 8 miesiącu, zajrzyjcie TUTAJ.

Standardowo, podzieliłam na kilka grup, żeby łatwiej było zobrazować. I tak mamy obiadki po 9 miesiącu z mięskiem drobiowym, z innym rodzajem mięska (wołowina, cielęcina, schab) oraz z rybą.

Obiadki po 9 miesiącu z mięsem drobiowym

Skład obiadków z mięsem drobiowym jest całkiem przyzwoity. Dodatek olejów roślinnych (słonecznikowego i rzepakowego) zapewnia lepsze wchłanianie witamin z pożywienia. Jednak widzimy dodatek niepotrzebnych zagęszczaczy: skrobi pszennej bezglutenowej oraz skrobi kukurydzianej. Zapychają brzuszek dziecka, nie wnosząc przy tym wartości odżywczych. Poza tym posiłki są odpowiednio skomponowane. Zawierają zarówno warzywa, jak i mięso w stosownych proporcjach. Zamiast soli jest dodatek ziół, co wpływa pozytywnie na tego typu dania w słoiczkach.

Obiadki po 9 miesiącu ze schabem, wołowiną, cielęciną

We wszystkich obiadkach mamy dodatek skrobi kukurydzianej. Jak już wiecie, nie jestem zwolenniczką tego typu bonusów. Poza tym, jak w powyższym, składy całkiem przyzwoite. Im większe dziecko, tym więcej rzeczy możemy dać mu do spróbowania. Tym więcej smaków może poznać. Tak więc całkiem naturalne jest to, że na więcej składników możemy sobie pozwolić. Zarówno w przypadku słoiczków, jak też stosując metodę BLW.

Obiadki po 9 miesiącu z rybą

Skład dania z rybą całkiem przyzwoity. Standardowo widzimy dodatek skrobi kukurydzianej. Poza tym należy pamiętać, że podawanie ryb dziecku w okresie niemowlęcym, przynajmniej dwa razy w tygodniu, pokrywa zapotrzebowanie na kwas DHA. A do tego zwiększa odporność.

Jednak Droga Mamo, pamiętaj, że to Ty decydujesz kiedy Twoje dziecko zje posiłek przeznaczony dla niego. Nie musisz się sugerować etykietą na opakowaniu. Ważne, żebyś była tego pewna. Każde dziecko inaczej reaguje na określone pokarmy.

Jeśli spodobało Ci się porównanie, możesz zaobserwować mój profil na Facebooku 🙂