Macierzyństwo | Przemyślenia mamy

Dobre i złe wybory Matki Polki

28 listopada 2017

Bardzo często w wirtualnym świecie spotykam się z opiniami na temat tego czy wrócić do pracy czy zostać z dzieckiem. Moim zdaniem nie powinno być żadnych opinii na ten temat, bo każda z nas robi to, co jest dla niej w danym momencie najlepsze.

Dla jednej z nas będzie cudownie,

jeśli będzie miała możliwość spędzenia czasu z dzieckiem. Poświęci mu się całkowicie i będzie totalnie oddana. Przyjemność będzie jej sprawiało, że może uszykować coś, że będzie mogła wyjść na spacer z maluchem.

Druga natomiast będzie marzyła

o powrocie do pracy. Będzie czekała kiedy oderwie się od szarej, codziennej rzeczywistości i wróci do miejsca, gdzie ma kontakt z innymi. Do miejsca, gdzie może robić coś innego niż szykowanie jedzenia i przewijanie bobasa.

Jedna z nas będzie karmiła piersią, inna mlekiem dla niemowląt. Bo jedna podejmie taką decyzję, a inna taką. I jedna i druga będzie myślała o tym, żeby dziecku było jak najlepiej. I jedna i druga będzie chciała, żeby dziecko było zdrowe. I jednej i drugiej będzie zależało na swoim dziecku.

Jedna mama rodzi naturalnie, a druga rodzi poprzez cesarskie cięcie. I jedna i druga przecież rodzą swoje dziecko. I jedna i druga jest cudowną mamą, która kocha swoje dziecko nad życie. Bez względu na to jak urodziła. I każda z tych mam musiała przejść poród w taki czy inny sposób.

I jak myślicie, która z nich myśli lepiej?

Obie myślą prawidłowo. I to nie znaczy, że któraś z nich jest gorsza lub lepsza. To znaczy, że każda z nich lubi coś innego. Żadnej nie należy krytykować, bo każda z nas jest inna. I każda z nas jest dla swojego dziecka najlepszą mamą na świecie. Każda z nas kocha swoje dziecko najmocniej i zrobi dla niego wszystko.

Najważniejsze to nie poddać się opinii innych i być dla siebie wyrozumiałą. Wierzyć w słuszność swoich decyzji. Wiedzieć o swoich dobrych intencjach. Bo świat będzie krytykował. Zawsze. I innym nie dogodzisz. Najważniejsze to, żebyś była szczęśliwa ze swoimi decyzjami i humorami, bo szczęśliwa mama to radosne dziecko.

Dlatego Droga Mamo, pamiętaj, jesteś jedyną i cudowną Mamą dla swojego dziecka. Wspanialszej niż Ty nie ma. Bo Ty wiesz, co jest najlepsze dla Twojego dziecka. Nigdy nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Bo nie jest. Bo Twoje dziecko z pewnością nie mogło trafić lepiej. I dla niego jesteś idealna i zawsze taka będziesz. Nawet jak zwątpi cały świat.